Lepsza Szkoła

Ogólnopolski projekt edukacyjny LEPSZA SZKOŁA

Od ośmiu lat uczniowie klas IV-VI biorą udział w ogólnopolskim projekcje edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA prowadzonym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowym. Młodzież uczestniczy w programie z zakresu  języka polskiego.  Jego celem jest pomoc w weryfikacji wiedzy uczniów , badaniu efektywności nauczania i przygotwanie  do sprawdzianu po klasie VI z języka polskiego. Projekt doskonale się sprawdza w codziennym życiu szkoły, ponieważ dzięki niemu  systematycznie badana i weryfikowana jest wiedza uczniów.  Daje on także możliwość porównania  osiągnięć poszczególnych uczniów i klas z wynikami ogólnopolskimi, co daje nauczycielowi obraz efektywności jego nauczania. W tym roku szkolnym do projektu przystąpiła także  klasa I.  Dzięki programowi nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej może trafnie zdjagnozować możliwości uczniów na początku nauki i obserwować ich postępy w trakcie roku szkolnego oraz zapoznać się z osiągnięciami uczniów i klasy na  tle wyników ogólnopolskich.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się tutaj.